KONDENSACYJNE
Brak produktów
Kotły CO gazowe dwufunkcyjne kondensacyjne – gdzie się sprawdzą?
Kotły kondensacyjne z zasobnikiem z założenia przeznaczone są do niewielkich domów, w których to punkty pobory ciepłej wody znajdują się w pobliżu kotła. Istotną kwestią jest to, by nie zdarzały się sytuacje, w których to z ciepłej wody korzysta więcej niż jedna osoba. W praktyce oznacza to, że kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne sprawdzą się przede wszystkim w domach, w których znajduje się jedna łazienka, która w najlepszym wypadku powinna sąsiadować bezpośrednio z kuchnią. Piec dwufunkcyjny powinien być zainstalowany w jednym z tych dwóch pomieszczeń, tak, by znalazł się on możliwie jak najbliżej poboru wody, ponieważ w przeciwnym razie niezbędne będzie czekanie, aż woda dopłynie z kotła do kranu.
W sytuacji, w której punkty poboru wody są oddalone od kotła gazowego z zamkniętą komorą spalania (przykładowo, gdy kuchnia nie sąsiaduje z łazienką), wówczas najlepszym wyjściem będzie umieszczenie kotła w pobliżu miejsca, w którym kran z ciepłą wodą odkręcany jest znacznie częściej (zazwyczaj jest to kuchnia, lecz nie zawsze). Dzięki temu marnowana jest o wiele mniejsza ilość wody, w czasie, w którym czekamy na jej podgrzanie.
Kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne. Ceny
Na decyzję o zakupie kotła dwufunkcyjnego wpływa z pewnością jego cena. Bardzo często zdarza się, że kotły tego typu są tańsze o kilka tysięcy złotych od ich jednofunkcyjnych odpowiedników sprzedawanych w komplecie wraz z zasobnikiem. Dla osób, którym nie bardzo nie zależy na dostępie do dużej ilości ciepłej wody, jest to z całą pewnością bardzo dobry argument. W trosce o zadowolenie wszystkich naszych Klientów stworzyliśmy atrakcyjną ofertę, w której nabyć można kotły CO gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania w korzystnej i niezawyżonej cenie. Udowadniamy tym samym, że istnieje możliwość nabycia niezawodnego produktu z najwyższej półki, bez konieczności nadwyrężania swojego domowego budżetu.
Kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne z zasobnikiem – w jaki sposób go wybrać?
Jeśli w naszym domu nie dysponujemy dość dużym miejscem, które moglibyśmy przeznaczyć na montaż kotła jednofunkcyjnego posiadającego oddzielny zasobnik, wówczas dobrym rozwiązaniem jest zakup kotła kondensacyjnego. Dzięki swoim kompaktowym wymiarom stosunkowo łatwo można wygospodarować miejsce na instalację tego typu urządzenia, którym najczęściej jest łazienka lub też kuchnia. By móc cieszyć się możliwie jak największym komfortem użytkowania, niezwykle istotny jest dobór urządzenia do konstrukcji, która zagwarantuje produkcję ciepłej wody, odpowiadającej potrzebom wszystkich domowników.
Kotły CO gazowe dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania – o czym jeszcze warto pamiętać?
Standardowy kocioł gazowy kondensacyjny wytwarza ciepłą wodę na bieżąco. Tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy nasza instalacja c.w.u. jest niewielka i ciepła woda wykorzystywana jest w łazience wyposażonej w natrysk standardowy, a dodatkowo z wody korzysta się również w kuchni. Warto pamiętać, że tego typu kotłów nie powinno się wykorzystywać w sytuacji, w której planujemy montaż wanny lub też rozbudowywanego panelu prysznicowego, ponieważ mogą one nie dostarczyć niezbędnej ilości ciepłej wody. Kocioł dwufunkcyjny charakteryzujący się mocą 21-25 kW może dostarczyć ciepłą wodę w ilości nieprzekraczającej 12l/min, a rozbudowany panel może jej potrzebować w ilościach wynoszących nawet 25 l/min.
Kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne z zamkniętą komorą spalania – czym różni się od kotła tradycyjnego?
Kocioł dwufunkcyjny jest urządzeniem z zamkniętą komorą spalania, natomiast kocioł tradycyjny dostępny jest bardzo często z komorą spalania otwartą. Zamknięta lub otwarta komora określa sposób doprowadzenia powietrza do kotła. Posiadając zamkniętą komorę spalania, dany kocioł jest w stanie pobierać powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz budynku, przykładowo poprzez rurę wyprowadzoną na zewnątrz przez zewnętrzną ścianę. W takiej sytuacji ogrzewając dom gazem ziemnym nie jest konieczne posiadanie wentylacji nawiewnej pomieszczenia kotłowni. Wnętrze, w którym znajduje się taki kocioł nie jest wychładzane przez zimne powietrze pochodzące z dworu, co jest szczególnie istotne, w sytuacji, w której kocioł umieszczony jest w łazience.
Innym atutem kotła dwufunkcyjnego kondensacyjnego z zamkniętą komorą spalania jest brak jakiejkolwiek możliwości przedostania się spalin do kotłowni. W przypadku posiadania otwartej komory spalania, kocioł zaczyna pobierać powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje. W takiej sytuacji odpowiednia ilość powietrza niezbędna do spalania powinna być odprowadzana przy użyciu kratki znajdującej się w ścianie budynku.