RURY PREIZOLOWANE
Brak produktów
Rury CO preizolowane – co warto o nich wiedzieć?
Rura CO preizolowana składa się z rury przesyłowej, osłonowej, jak i specjalnej warstwy izolacji. Rura przesyłowa może być wyprodukowana z wielu rodzajów materiałów instalacyjnych, takich jak między innymi miedź, stal, czy też tworzywo sztuczne (polibutlen, polietylen). Rury miedziane mogą występować w stanie miękkim, półtwardym lub też twardym, natomiast rury stalowe występują w formie rur ciągnionych. Natomiast rura osłonowa jest warstwą oddzielającą warstwę izolacji od rury przesyłowej. Jej głównym zadaniem jest techniczne oddzielenie rury przesyłowej od warstwy izolacji, dzięki czemu zarówno rura, jak i izolacja mogą odpowiednio pracować. Dodatkowym zadaniem rury osłonowej jest także zabezpieczanie rury przesyłowej przed przypadkowym uszkodzeniem warstwy izolacji.
Mówiąc o rurach preizolowanych nie sposób nie wspomnieć o warstwie izolacji. Izolacja ta występuje w formie charakterystycznej, piankowej otuliny, której grubość dopasowana jest do średnicy rury medialnej. Jej grubość uzależniona jest również od przeznaczenia rury, w tym też od dopuszczalnego zakresu temperatur czynnika znajdującego się w rurach.
Rury preizolowane. Cena – ile kosztują?
Na rynku dostępnych jest wiele różnych rur preizolowanych, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również i ceną. W trosce o zadowolenie wszystkich naszych Klientów stworzyliśmy atrakcyjną ofertę tego typu produktów, dzięki której nie będą musieli Państwo nadwyrężać swojego budżetu. Wszystkie kotły dostępne na naszej internetowej stronie charakteryzują się wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz atrakcyjnymi i niewygórowanymi cenami. Jest to doskonała i opłacalna oferta obok której nie można przejść obojętnie.
Rury preizolowane. Cennik oraz najpopularniejsze materiały izolacyjne
Decydując się na zakup rur preizolowanych warto poznać nie tylko ich cennik, ale również najpopularniejsze materiały izolacyjne, do których zalicza się między innymi:
- pianka poliuretanowa – materiał ten charakteryzuje się wysoką sprężystością, dzięki czemu bardzo dobrze pochłania on dźwięki. Maksymalna temperatura jego pracy wynosi 135 stopni Celsjusza.
- pianka polietylenowa – materiał ten cechuje zamknięta struktura komórkowa, wysoka zdolność pochłaniania energii, jak również nieduża gęstość. Jest on wysoce odporny na naprężenia i może być stosowany w temperaturze nieprzekraczającej 90 stopni Celsjusza.
Warto również wiedzieć, że niezbędnym elementem wykończenia rur preizolowanych jest warstwa zewnętrzna, która osłania zasadniczą warstwę izolacji. Warstwa ta to skuteczne zabezpieczenie przed przypadkowym uszkodzeniem izolacji z zewnątrz przez gryzonie, mikroorganizmy, czy też osoby niepowołane. Zazwyczaj wykonuje się ją z blach ocynkowanych, aluminiowych, jak również tworzyw sztucznych.
Rury preizolowane – zastosowanie
Rury te charakteryzują się mnogością zastosowań, spośród których wyróżnić można:
- zapobieganie stratom cieplnej energii
- ochronę przed zniszczeniem materiałów wykończeniowych (szczególnie tym, którym mogłoby zaszkodzić oddziaływanie ciepła)
- zachowanie parametrów czynnika grzewczego. Kwestia ta jest szczególnie istotna w sytuacji, w której rury biegną przez pomieszczenia nieogrzewane, takie jak poddasze, czy też piwnica.
Co równie ważne, rury preizolowane tłumią hałas, gwarantują małe straty ciepła, zmniejszają czas układania oraz obniżają ryzyko błędów wykonawczych, jak również zajmują o wiele mniej miejsca niż miałoby to miejsce w przypadku komponentów składowanych osobno, co ma wpływ na niski koszt transportu.