KONDENSACYJNE
- Strona:
- 1
Kotły gazowe kondensacyjne. Ceny na każdą kieszeń
Współcześnie a rynku dostępnych jest wiele różnych kotłów gazowych kondensacyjnych, które różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również i ceną. W trosce o zadowolenie wszystkich naszych Klientów stworzyliśmy atrakcyjną ofertę tego typu produktów, dzięki której nie będą musieli Państwo nadwyrężać swojego budżetu. Wszystkie kotły dostępne na naszej internetowej stronie charakteryzują się wysoką jakością wykonania, niezawodnością oraz atrakcyjnymi i niewygórowanymi cenami. Jest to doskonała i opłacalna oferta obok której nie można przejść obojętnie.
Kotły CO gazowe kondensacyjne – ich przewaga nad kotłami konwencjonalnymi
Istnieje wiele powodów dla których kotły gazowe kondensacyjne zaczynają zastępować kotły konwencjonalne. Jak sama nazwa wskazuje, kotły kondensacyjne zostały wyprodukowane w taki sposób, by kondensowały, czyli innymi słowy, schładzały spaliny do niskiej temperatury, która może wynosić 30 stopni Celsjusza, powodując jednocześnie skraplanie się pary oraz wykorzystanie maksymalnej ilości energii znajdującej się w spalinach. W porównaniu do kotłów tradycyjnych, urządzenia te są wyprodukowane z zupełnie innych materiałów, które są wysoce odporne na działanie kondensatu, a wymiennik ciepła schładzający spaliny jest o wiele bardziej rozbudowany.
Kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania – jakie są ich zalety?
Do największych zalet kotłów z zamkniętą komorą spalania zaliczyć można przede wszystkim:
- niski poziom hałasu
- wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zamkniętej komorze spalania
- niskie zużycie paliwa w porównaniu z innymi urządzeniami
- optymalną wartość energetyczną
- możliwość elastycznej rozbudowy przykładowo o pompy ciepła, kolektory słoneczne, zasobniki, czy też regulatory
Kotły CO gazowe kondensacyjne – sposób działania
W trakcie pracy kotła kondensacyjnego wentylator z zespołem gazowym dostarczają bezpośrednio do palnika mieszankę powietrza oraz gazu o odpowiednich proporcjach. Następnie, w jego obrębie następuje spalanie paliwa oraz uwolnienie gorących spalin, które transportowane są do 2-sferowego wymiennika ciepła. W pierwszej kolejności zostają one schłodzone, oddając jednocześnie część energii do instalacji, a w następnym kroku trafiają do ostatniej sekcji wymiennika, w której to ma miejsce dalsze chłodzenie spalin nawet do 40 stopni Celsjusza oraz skroplenie pary znajdującej się w spalinach. Dzięki temu niemalże cała energia zostaje przekazana do wody będącej w instalacji. Schłodzone spaliny uchodzą poprzez przewód spalinowy do atmosfery, a kondensat zaczyna spływać do kanalizacji.